Aktualności

Spotkanie z dr Piotrem Oszczanowskim


W niedzielę o godz. 14 zapraszamy do spichlerza Galowice na spotkanie z lauretem Kulturalnej Nagrody Sląska dr Piotrem Oszczanowskim, który opowie nam i pokaże tajemnice kościoła Swiętej Trójcy w Żórawinie, jedynego obok Częstochowy obronnego kościoła w Polsce. Po spotkaniu można będzie zwiedzić ten na co dzień zamknięty manierystyczny kościółek.

Wernisaż Wrocławskiej Szkoły Grafiki


14.10 miał miejsce w Muzeum Galowice wernisaż Wrocławskiej Szkoły Grafiki reprezentowanej głównie przez pracowników Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W sali wystawienniczej na najwyzszej kondygnacji zabytkowego spichlerza artyści zaprezentowali 50 prac wykonanych wieloma technikami tradycyjnymi i bardzo współczesnymi, np. cyfrowy druk na lustrze.


Ryszard Horowitz w Galowicach


We wtorek 9.10 mieliśmy zaszczyt goszczenia jednego najwybitniejszych fotografików współczesnych czasów Ryszarda Horowitza wraz z małżonką. Dzień wcześniej artysta otrzymał doktorat honoris causa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po obiedzie ( sławne już pierogi Galowickie) gość zwiedził nasze muzeum nie kryjąc podziwu dla zgromadzonych eksponatów.


Wystaw prac Przemysława Tyszkiewicza


Profesor Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Przemysław Tyszkiewicz zaprezentował swoje prace w Galerrii w Spichlerzu. Ten wybitny grafik  przygotował 25 olbrzymich, pieknie oprawionych dzieł powstałych w ostatnich latach jego twórczości. Na wernisażu było obecnych wielu kolekcjonerów jego prac  oraz pracowników uczelni. Wystawę będzie można oglądać do 10. 10 br

Weekend z dawnymi rzemiosłami


22,23 września upłynął w Galowicach pod znakiem dawnych rzemiosł. Projekt był współfinansowany przez Starostwo Powiatu Wrocławskiego.Odwiedzili nas: kowal. kołodziej, stelmach, piekarz, rymarz, ceramik, a nawet ważnik pocztowy i zespół bębniarzy.
W zajęciach uczestniczyło ponad 500 osób.
Podczas weekendu należący do Muzeum Poczty i Telekomunikacji dyliżans pocztowy ( eksponowany w naszym muzeum) pokonał trasę pomiędzy rynkiem wrocławskim i Galowicami, przewożąc wielu chętnych.
Strona 2 z 11

Fundacja Gallen, Organizacja Pożytku Publicznego,
Adres Pocztowy : Galowice 11A, 55-020 Żórawina, woj. dolnośląskie, Polska.
Rejestracja: Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna KRS 0000141562, NIP: 896 13 56 400, Regon: 932943438
Nr konta bankowego: Lukas Bank nr: 18 1940 1076 3015 5059 0000 0000
e-mail: fundacja @ gallen.pl, www.fundacja.gallen.pl